Історія училища

Foto1  

ИСТОРИЯ УЧИЛИЩА 

ОБЩИЙ ИСТОРИЧЕСКИЙ ОЧЕРК

 

Одеське морехідне училище - одне з найстарійших морських навчальних закладів України.

1 липня 1898 р. рішенням Державної Ради Росії в Одесі у рочисто відкриті "Класи торговельного мореплавання" при Одеському комерційному училищі.

У 1901 р. класи перетворені у позарозрядний навчальний заклад "Одеське училище торговельного мореплавання".

Для цього в мальовничому куточку міста, над обривом біля моря в 1902 – 1903 р.р. за проектом архітектора Л. Л. Влодека місто побудувало спеціальний будинок, пам'ятник архітектури, в якому училище розташовується і до цього часу .

З моменту відкриття навчального закладу і до 1918 р. училище очолював колезький ассесор Л. Л. Гавришев, автор численних підручників і навчальних посібників для штурманів.

У липні 1899 р. місто придбало для училища в Англії спеціальне навчальне судно - вітрильник "Велика князівна Марія Миколаївна".

В 1910 р. придбане навчальне судно перейменоване в "Воля" (1919 – 1928р.р.)

1920 р. училище перейменоване в "Технікум водних шляхів сполучення", а в 1931 р. - в "Одеський морський технікум". Технікум за статусом прирівнювався до вищих навчальних закладів і готував інженерів вузького профілю.

В 1928 р. для нього був придбаний вітрильник "Товариш", що прослужив в училищі до своєї загибелі в 1942 р. У період війни училище було евакуйовано.

1944 р. рішенням Державного комітету оборони морські технікуми були реорганізовані в Морехідні училища закритого типу на повному державному утриманні. В 1945 р. училищу передане навчальне судно "Іван Сусанін", а в 1954 р. - "Екватор".

IMG_1128bВ 2000 році училище було занесено до міжнародного реєстру морських навчальних закладів миру.

В 2005 році училище сертифіковане, а в 2008 підтвердило відповідність системі якості ISO 9001:2000. Сертифікація проводилась компанією BUREAU VERITAS Certification.

В 2008 році ввійшло до складу ОДЕСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МОРСЬКОЇ АКАДЕМІЇ.

Начальник училища, дійсний член Академії Економічної кібернетики України, кандидат технічних наук, доцент - Сабуров Олександр Іванович.

 

ВУЗ І рівня акредитації, готує фахівців на денному та заочному відділеннях за спеціальностями та спеціалізаціями:

• Спеціалізація  – «Судноводіння на морських шляхах»;

• Спеціалізація  – «Експлуатація суднових енергетичних установок»;

• Спеціалізація  – «Організація перевезень і перевантажень на водному транспорті» (приймаються юнаки та дівчата);

• Спеціалізація – «Експлуатація засобів механізації та автоматизації перевантажувальних робіт на морському транспорті».

Рівень підготовки - молодший фахівець.

Загальний обсяг курсантів становить:

• денна форма навчання - 680 чол.;

• заочна форма навчання - 1000 чол.

На плавальні спеціальності приймаються юнаки з повною загальною середньою освітою, придатні за станом здоров'я до роботи на суднах морського флоту. За період навчання в училищі на молодших курсах курсанти одержують робочі професії (матрос І класу і моторист І класу), допуск до закордонного плавання і можливість оформлення необхідних сертифікатів для роботи на суднах закордонного плавання. Перебуваючи в училищі, курсанти проходять практику на суднах, судноремонтних заводах, у портах.

Випускники училища працюють на вітчизняних морських суднах і на суднах закордонних компаній. За роки існування училища підготовлено більше 70 тисяч фахівців для морського флоту.